Geschokt door uitzetting gewortelde kinderen
Isaac (16), Sarah (11) en Rejoice (7) worden vandaag uitgezet naar Nigeria, na ruim acht jaar verblijf in Nederland. De kinderen zijn volledig geworteld in Nederland en kennen Nigeria nauwelijks. Defence for Children vindt het schokkend dat er voor het eerst (voor zover bekend) sinds de afschaffing van het Kinderpardon in 2019, toch een geworteld gezin uitgezet wordt.
De kinderen hebben geen afscheid kunnen nemen van hun vrienden en klasgenoten. Defence for Children Nederland maakt zich ernstig zorgen om het gezin dat nu is uitgezet. Het is ontzettend schadelijk voor kinderen om te worden uitgezet naar een vreemd land na jarenlang verblijf in Nederland. De familie is al ruim acht jaar in Nederland. De kinderen zijn hier opgegroeid.
Detentie
Het is nog schadelijker dat zij voorafgaand aan de uitzetting eerst met hun moeder zijn opgesloten in het detentiecentrum. Detentie van kinderen op basis van hun vreemdelingenrechtelijke status is een kinderrechtenschending en zou niet moeten plaatsvinden. Dat zegt ook het VN-Kinderrechtencomité. Deze kinderen worden op deze manier extra beschadigd.
Duurzame oplossing
De kinderen gaan in Nigeria een zeer onzekere toekomst tegemoet. Wetenschappelijk onderzoek heeft keer op keer aangetoond dat het uitzetten van kinderen naar een land dat zij niet kennen, na meer dan vijf jaar verblijf in Nederland, zeer schadelijk is voor hun ontwikkeling. Defence for Children pleit ervoor om tot een duurzame oplossing te komen voor de groep gewortelde kinderen om te voorkomen dat deze kinderen zo worden beschadigd.